Real rutinski protiv Kadiza: U slučaju kiksa Barce danas će i matematički osvojiti titulu

r
U sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:0 pogađa Hoselu

Fudbaleri Reala iz Madrida pobijedili su Cadiz na Santiago Bernabe stadionu rezultatom 3:0.

Od samog početka ekipa Reala je imala kontrolu lopte. Prva velika šansa za Real bila je u 12. minuti kada je Eder Militao šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je Ledesma bio siguran.

Brahim Diaz je u 19. minuti pokušao šutirao iz prve, ali je to bio očajan pokušaj.

U 34. minuti je gosti su imali šansu. Kris Ramos je natrčao na centaršut, ali je lopta otišla pored gola.

Real je nastavio prijetiti, ali malo je šuteva otišlo u okvir gola te se nakon toga otišlo na pauzu.

U drugo poluvrijeme Real ulazi dosta oziljnije. Već u 51. minuti Luka Modrić je centrirao, a Brahim Diaz pogađa desne rašlje.

Veliku šansu je imao i Hoselu osam minuta kasnije, ali je defanzivac gostiju klizećim startom spasio gol i lopta je otišla u korner.

U 68. minuti Džud Belingem je primio loptu koju je poslao Brahim Diaz i zakucao loptu u mrežu za 2:0.

U sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:0 pogađa Hoselu.

Ukoliko Barcelona danas se ne savlada Đironu, Real će i matematički danas osigurati titulu.