Igrač Bayerna napravio nevjerovatan sprint od 35,6 km/h po snijegom prekrivenom terenu

mm
Sinoćnja bundesligaška utakmica između Bayerna i Arminije Bielefeld ponudila je sjajan meč koji je okončan bez pobjednika 3:3, ali i zapanjujuću scenu u prvom poluvremenu kada je lijevi bek Bavarca Alphonso Davies napravio nevjerovatan sprint po snijegom prekrivenom terenu.

U 31. minuti pri rezultatu 1:0 za Arminiju gostujuća ekipa je krenula u brzu kontru u kojoj je jedan njihov igrač za trenutak krenuo sam ka golu Manuela Neuera, ali Davies, koji je na snimku jedva u kadru, uspio je da se vrati i spriječi pogodak.

Učinio je to sprintom koji je prema izvještajima njemačkih medija iznosio 35,6 kilometara na sat, što je gotovo nevjerovatno u teškim vremenskim uslovima u kojima se utakmica igrala.
Snimak se brzo proširio drušvenim mrežama, a kanadski nogometaš još jednom je potvrdio da je jedan od najbržih igrača na svijetu.