Jedna od najvećih premijerligaških senzacija viđena je večeras u Mostaru!

.
Posušje je šokiralo igrače i navijače Zrinjskog u zaostaloj utakmici 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, te su ostvarili pobjedu od 1:0 pod Bijelim brijegom.

Zrinjski je naravno bio apsolutni favorit na svom terenu protiv Posušja, ali su gosti odnijeli tri boda.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti. Igrala se 6. minuta kada je Begić pokušao sa nekih 25 metara, ali brani to Marić.

Jedini gol na utakmici viđen je u 12. minuti. Sjajan kontranapad Posušja, Mandić je uposlio Bobana koji ne propušta šansu koja mu se ukazala.

Tri minute kasnije opasan napad Zrinjskog. Pokušao je Ćuže, ali Vrgoč je blokirao njegov udarac.

Minut kasnije Kamenar je napravio pravi dar mar u šesnaestercu domaće ekipe, šutirao je, ali lopta ide malo pored stative.

Novi dobar napad Zrinjskog u 28. minuti, Ćuže je centrirao, ali Vrgoč ponvoo čisti.

Prvi udarac u okvir gola Zrinjski je uputio u 34. minuti. Tičinović je šutirao sa 20 metara, ali brani golman gostiju.

Mnogo sreće za Zrinjski u 36. minuti. Kamenar je sjajno šutirao, lopta se odbija od jednog igrača, ali ide malo preko gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je dobru igru, ali ne i golove kojima su se nadali svi u taboru Zrinjskog.

Gužva u 58. minuti viđena je pred golom Posušja nakon kornera, ali je Galić uspio intervenisati.

Ekipa Posušja je u 65. minuti ostaa sa igračem manje jer je crveni, odnosno drugi žuti karton dobio Begić. Opći je dojam, prestrogo. Dva minuta kasnije Ćuže šutira, lopta ide preko gola.

Bilbija je sjajno probao iz slobodnog udarca u 73. minuti utakmice, ali promjene rezultata nije bilo.

Ivančić je sjajno probao u 88. minuti, ali lopta je otišla malo preko gola.

Veliku priliku u 90. minuti imao je Ćuže, ali ponovo se istakao golman gostujuće ekipe.

Posušje je do kraja utakmice uspjelo sačuvati vodstvo i na kraju su odnijeli tri boda iz Mostara.