Široki Brijeg golom Bagarića s bijele tačke savladao debitanta Tuzlu City (VIDEO)

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su na Pecari u okviru 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Tuzla Cityja rezultatom 1:0.

U prvih pola sata gledatelji nisu mogli uživati u nogometnoj predstavi, a prva šansa na meču viđena je u 34. minuti kada je sjajno šutirao Crnkić sa oko 20-ak metara, ali je lopta otišla pored gola.

Samo tri minute kasnije Široki je poveo. Kojića je lopta pogodila u ruku i sudija Šehović je pokazao na bijelu tačku. Siguran je bio Bagarić za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Prije odlaska na odmor gosti su imali odličnu šansu nakon prekida. Zaprijetio je Kojić, ali je Bilobrk sjajno odbranio.

U nastavku je viđen puno bolji nogomet, a već u 53. minuti Turčin je izašao sam pred Fejzića, koji mu je sjajno skinio zicer.

Tuzla City je potom krenuo po izjednačenje. Prvo je zanimljiv pokušaj imao Mitrović u padu, ali se Bilobrk nije dao iznenaditi, a potom je golman domaćih odbranio i udarac Šećerovića s gotovo 30 metara.

Priliku za Tuzlake propustio je i Poturalića nakon ubacivanja Ziljkića, ali lopta jednostavno nije htjela u gol pa je meč okončan rezultatom 1:0.