Široki Brijeg sumnjivim pogotkom slavio protiv Sarajeva u derbiju kola

U derbiju prvog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je savladao Sarajevo rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja, a najveće uzbuđenje vidjeli smo u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada se Sarić odlučio na udarac sa petnaestak metara, ali je lopta otišla metar preko prečke gola domaće ekipe.

Široki Brijeg je mogao stići u vodstvo u 53. minuti. Nakon Ćorićevog ubačaja sa desne strane Bralić je šutirao lavom, a Pavlović čudesnom intervencijom spašava svoj gol.

No, Pavlović je bio nemoćan u 69. minuti susreta. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca sa lijeve strane Begonja je bio najviši u skoku i udario je loptu glavom, Pavlović je bio savladan, a Bagarić je sa gol-linije ubacio loptu u mrežu.