Sjajni Nurkić postigao koš za pobjedu Phoenixa, Jokić tragičar u šokantnom porazu Denvera

.
Košarkaši Phoenix Sunsa pobijedili su Sacramento Kingse na gostovanju rezultatom 108:107 uz vrlo dobru partiju Jusufa Nurkića koji je ostvario double-double učinak, uključujući i koš za pobjedu.

Naš centar je na parketu proveo 32 minute i za to vrijeme je postigao 10 koševa, a ostvario je i 10 skokova i tri asistencije, uz jednu ukradenu loptu i dvije blokade.

Phoenix je gubio 16 razlike, ali uspio se vratiti i poravnati, a onda je Nurkić osam sekundi prije kraja realizovao jedno slobodno bacanje za trijumf svog tima koji će ipak prema svemu sudeći morati igrati play-in s obzirom da je pobijedio i New Orleans Pelicans koji ima pobjedu više na svom kontu.

Keven Durant je bio najefikasniji u redovima Sunsa sa 28 peona, Devin Booker dodao je 21, a Beal 20. Domantas Sabonis je za Kingse postigao 25 ​​poena, uz 12 skokova i devet asistencija.

Nevjerovatan poraz doživio je Denver koji je protiv San Antonia imao prednost od 23 poena, ali je na kraju izgubio 121:120 i tako vjerovatno ispustio prvo mjesto na Zapadu uoči posljednjeg kola regularnog dijela sezone.

Nikola Jokić je u posljednja tri minuta promašio oba šuta i izgubio je jednu loptu, a završio je sa 22 poena, 7 skokova i 12 asistencija.

Najefikasniji kod Denvera Jamal Murraya sa 35 poena, a San Antonio je predvodio fenomenalni Victor Wembanyama sa 34 poena i 12 skokova.