Zrinjski ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka (VIDEO)

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine Zrinjski već u ranoj fazi se oprostio od kvalifikacija za Ligu prvaka, pa će takmičenje nastaviti u drugom pretkolu Europske lige.

Naime, Zrinjski je večeras na Stadionu pod Bijelim brijegom u Mostaru u revanšu prvog pretkola Lige prvaka remizirao 1:1 protiv Spartaka iz Trnave i ukupnim rezultatom 1:2 iz oba meča oprostio se od kvalifikacija za Ligu prvaka.

Gosti su u 15. minuti poveli sa 1:0 golom Borisa Godala, a asistent je bio Jakub Rada, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Bh. predstavnik je u nastavku napravio nekoliko vrlo solidnih prilika.

Jednu od njih je iskoristio u 58. minuti kada je Ognjen Todorović na asistenciju Marka Bencuna poravano na 1:1.

Spartak iz Trnave je do kraja meča uspio odbraniti mrežu i izboriti plasman u naredni krug.

Bh. ekipa je u prvom meču u Slovačkoj poražena rezultatom 1:0, a gol za domaći tim postigao je Jirka.

Zrinjski će u drugom pretkolu Europske lige igrati protiv malteške Vallete.