Arsenal prošao dalje uz sjajnu partiju Kolašinca

Uzbudljivo je bilo u revanš mečevima osmine finala Evropa lige, koji su odigrani od 21 sat.

Inter je razočarao svoje navijače. Poražen je na domaćem terenu od Eintrachta sa 0:1, čime je njemački tim izborio plasman među osam. Gol za goste postigao je Jović u šestoj minuti.

Arsenal je sa 3:0 savladao Rennes i nadoknadio poraz iz prvog meča od 3:1 i izborio plasman u četvrtinu finala. Naš Sead Kolašinac je odigrao sjajan meč. Imao je genijalan potez kod prvog gola Topnika, a asistirao je kod trećeg. Dvostruski strijelac je bio Aubameyang, a u strijelce se upisao i Niles.

Villareal je i u revanšu bio bolji od Zenita sa 2:1 i sa ukupnih 5:2 izborio plasman dalje.

Dueli Benfica – Dinamo i Slavia Prag – Sevilla otišli su u produžetke, kako prenose Sportske.