Bajern ponizio Šalke: U Minhenu pukla petarda

Nogometaši Bajern Minhena pobijedili su Šalke rezultatom 5:0 na svom terenu u utakmici 19. kola Bundeslige. Sve je počelo golom Roberta Levandovskog (Lewandowski) već u 6. minuti utakmice i tada je "pukla" odbrana Šalkea, ali su se gosti nekako i držali pošto je sjledeći gol pao u nadoknadi vremena, kada je Tomas Miler (Thomas Müller) bio precizan s bijele tačke. U drugom poluvremenu, Bavarci su se dodatno "razgoropadili" i preko Leona Gorecka (Goretzka), Tijaga Alkantare (Thiago Alcantara), i Serža Gnabrija (Serge Gnabry) u potpunosti pregazili Šalke rezultatom 5:0. Bajern je iskoristio poraz Lajpciga i vodećem timu na tabeli njemačkog prvenstva je prišao na samo bod zaostatka. S druge starne, Šalke je ostao na 33 boda i na petoj poziciji u Bundesligi.