Bayer upisao gostujuću pobjedu protiv Schalkea i ostavio ih u teškoj poziciji

Ekipa Bayera iz Leverkusena pobijedila je Schalke u meču 16. kola njemačke Bundeslige rezultatom 2:1.

Apotekari su bolje otvorili meč i u vodstvo stižu u 26. minuti kada Aleksadar Dragović pogađa za 1:0, a samo devet minuta nakon toga Alario postiže drugi pogodak za Bayer i pred odlazak na odmor im donosi veliku prednost od 2:0

Ipak, kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, Schalke je golom u drugoj minuti sudijske nadoknade smanjio vodstvo Apotekara, a strijelac pogotka bio je Wright.

Početkom drugog poluvremena domaći trener je pokušao s dvije izmjene promijeniti ritam utakmice i stići do pogotka za izjednačenje, ali napadi Schalkea nisu bili dovoljno ubjedljivi i na kraju je Bayer osvojio tri boda.

Ovom pobjedom, Apotekari su se popeli na 10. poziciju sa 21 osvojenim bodom, dok je Schalke ostao na katastrofalnom 14. mjestu sa samo 15 bodova, jedan više od Stuttgarta koji se nalazi na granici ispadanja iz Bundeslige.