Belgija rutinski savladala Panamu

Fudbalska reprezentacija Belgije je nastup na Svjetskom prvenstvu u Rusiji otvorila pobjedom, rezultatom 3:0, nad selekcijom Paname.

Veliki broj talentiranih i vrhunskih fudbalera u rosteru Belgije svrstava tu selekciju među potajne favorite na Mundijalu, a danas su izabranici selektora Roberta Martineza i pokazali da mogu i hoće mnogo na turniru u Rusiji.

U prvom duelu grupe ”G” Belgijanci su lako savladali Panamu.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a Dries Martens je na početku drugog postigao fantastičan gol za vodstvo Belgije. Golgeter Manchester Uniteda Romelu Lukaku je golovima u 69. i 75. minuti postavio konačni rezultat 3:0 u korist Belgije.

U drugom meču grupe ”G” večeras igraju Engleska i Tunis.