Bh. odbojkaši ubjedljivom pobjedom do finala Evropskog prvenstva

Zlatni ljiljani su u polufinalu savladali selekciju Ukrajine rezultatom 3:0 u setovima i tako se plasirali u finale ostvarivši svoju šestu uzastopnu pobjedu.

Bh. odbojkaši su slavili 25:20, 25:12, 25:19 i tako bez većih problema osigurali trijumf koji će im dati šansu da se takmiče za novu titulu evropskog prvaka.

Prvi set ponudio je neizvjesnu borbu, ali samo do sredine istog kada su Zmajevi prelomili rezultat i dobili ga sa 25:20, prenosi Oslobođenje.

U drugom setu gledali smo potpunu dominaciju Zmajeva koja je rezultirala ubjedljivim rezultatom 25:12, da bi bh. odbojkaši potvrdili kvalitet i u trećem setu dobivši ga sa 25:19 za pobjedu i plasman u finale.

Bh. odbojkašima će u finalu protivnik biti Rusija koja je u drugom polufinalnom duelu savladala Njemačku.