Bubamara furiozno započela sezonu i zauzela lidersku poziciju

U okviru 8. kola Prve futsal lige F BiH Grupa 1 MNK Bubamara Cazin stigao je do pobjede protiv zeničkog Calpa, s visokim rezultatom 7:3.

Ekipa Bubamare je ovom pobjedom iskoristila kiks vodećeg Željezničara u Žepču te preuzela prvu poziciju ligaške tabele, što je i cilj ove ekipe do kraja sezone.

Igrači Bubamare su imali teško prvo poluvrijeme gdje su gosti koristili sve pogreške te su poveli u rano fazi utakmice, a sve do kraja prvog dijela rezultat je bio 2:2. Ipak, Halid Delić sa zvukom sirene iz auta pogađa za 3:2. U nastavku mnogo bolja igra Bubamare, što potvrđuje i krajnji rezultat od 7:3. Pristigla pojačanja su korektno odigrala ovaj susret, a posebno se istakao Brazilac Vitor Lima koji je sa atraktivnim potezima dizao publiku na noge.

Strijelci za Bubamaru: Delić Halid (6, 20, 38), Mizić Ermin (9), Jagurdžija Muhamed (28), Čaušević Admir ( 34), Hušić Amir (40).

Strijelci za Calp: Imamović Berna (5), Čolić Enes (15), Bahtić Mahmut (37).

U narednom susretu igra se veliki krajiški derbi, Konjodor - Bubamara.