Damir Džumhur izgubio od Fabija Fogninija u prvom kolu turnira u Beču

Damir Džumhur je zaustavljen u prvom kolu ATP 500 turnira u Beču. Fabio Fognini je slavio rezultatom 6:4, 6:3 nakon samo sat i 12 minuta igre.

Prvi set je obilovao breakovima i nervozom na obje strane. Damir je u dva navrata imao raspravu sa sudijom, dok je Italijan tri puta bacao reket nakon izgubljenih poena.

Džumhur je odmah oduzeo servis Fabiju i poveo sa 1:0, ali je odmah Italijan odgovorio istom mjerom. Isti scenarij je viđen u sedmom i osmom gemu, a u desetom gemu Fognini koristi prvu break-loptu i dobija prvi set rezultatom 6:4.

Džumhur je na startu drugog seta napravio break i potvrdio ga za 2:0, no u trećem gemu se potpuno bespotrebno posvađao sa sudijom, te je u potpunosti izgubio koncentraciju što je iskoristio Fognini, osvojio šest od narednih sedam gemova i slavio rezultatom 6:3 za prolazak u drugo kolo.

Sada Italijan u međusobnim dvobojima vodi sa 3-1.