DERBI PRIPAO KRAJINI: Rukometašice bolje od Zrinjskog

Omladinski ženski rukometni klub Krajina Cazin stigao je do nove pobjede, ovog puta u Cazinu protiv konkurenta za plasman u Premijer ligu, ekipe Zrinjskog iz Mostara.

Ekipa Krajine bila je bolja u svim segmentima igre, te zasluženo pobijedila s rezultatom 36:30 (20:14).

Od samog početka Krajina je preko raspoložene Adelise Dautović stigla u rezultatsku prednost te ju održavala do odmora kada je rezultat bio 20:14. Gošće Iz Mostara su u nekoliko navrata dolazile nadomak izjednačenja, ali na golu odlična Nejra Durić s nekoliko obrana ne dozvoljava Zrinjskom da preuzme vodstvo.

U nastavku nešto lošije otvaranje za Krajinu gdje gube stečenu prednost te gošće se vraćaju u igru izjednačuju rezultat. U završnici smo gledali čvrstu i neizvjesnu utakmicu  gdje su Cazinjanke tek u zadnjim minutama slomile otpor jaka ekipe iz Mostara.

Više i samoj utakmici i igri kazali su nam igračica Elma Hadžić te trener Husein Salkić.