Đoković poražen od Andersona

Novak Đoković, najbolji srbijanski teniser, poražen je od Kevina Andersona u tri seta u meču drugog dana Lejver kupa u Čikagu.

Treći igrač svijeta izgubio je rezultatom – 7:6 (5), 5:7, 10:6 – i "Tim Svijeta" smanjio je na 7:5 u ukupnom plasmanu.

Tokom prvog seta nije bilo brejk prilika, pa je bilo pravedno da pobjednika odluči 13. gem, odnosno taj-brejk.

Anderson napravio je prvi mini-brejk (3:1), međutim Novak je ubrzo uzvratio i izjednačio na 3:3. Teniseri su čuvali servise sve do 12. poena, kada je igrač iz Južne Afrike uspeo da oduzme servis našem igraču i dobije prvi period igre sa 7:5 u taj-brejku.

Drugi set donio nam je otvoreniju igru, pošto su se nizale prilike za oduzimanje servisa. Đoković je propustio dvije u prvom gemu, jednu u šestom, ali nije uspeo da ih iskoristi.