Džeko i Manolas srušili Barcu!

Završene su dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka. Roma je spektakularno izbacila Barcelonu iz elitnog takmičenja, a Liverpul je još jednom pobjedom nad Sitijem potvrdio učešće u polufinalu.

90` Luis Suarez imao je odličnu šansu da postigne gol, ali je odbrambeni igrač klizećim startom blokirao šut.

89` U samom finišu prvog poluvremena Barcelona izvodi korner, ali bez opasnosti po gol Rome.

82` GOOOOOOOOOOOL! Manolas postiže treći gol za Romu!

79` El Šaravi (Shaarawy) je primio dugi pas i pucao po sredini gola, ali bez opasnosti po golmana.

77` GOOOOOOOOOOL! Firmino je preokrenuo rezultat u korist Liverpula!

74` Mesi je imao sjajnu šansu da promijeni rezultat nakon solo prodora i dobrog šuta. Međutim, lopta je išla po sredini gola pa je Alison to rutinski odbranio.

69` De Rosi je bio u odličnoj prilici! Skočio je u šesnaestercu i snažno pucao glavom, ali morat će biti precizniji naredni put jer je lopta otišla desno od gola.

57` GOOOOOOOOOL! De Rosi je siguran sa bijele tačke nakon što je dosuđen faul nad Edinom Džekom.

56` GOOOOOOOOL! Salah postiže pogodak i izjednačava rezultat na 1:1.

49` Roma nastavlja sa napadima i u drugom poluvremenu. Facio je uputio odličan pas s ruba šesnaesterca, ali je jedan od odbrambenih igrača reagirao u zadnji tren i presjekao tu loptu.

Počelo je drugo poluvrijeme na revanš-utakmicama četvrtine finala Lige prvaka. Gvardiola (Guardiola) je u samom finišu prvog poluvremena isključen zbog žestokog prigovora, pa neće voditi svoj tim sa aut linije.