Fudbaleri Krajine s 2:0 bolji od gostiju iz Ključa

Fudbalski klub Krajina Cazin danas je nastavio pobjednički niz, gdje je u utakmici 18. kola Druge lige F BiH grupa zapad zabilježena pobjeda od 2:0 protiv ekipe NK Ključ iz Ključa.

Domaća ekipa Krajine je u ranoj fazi utakmice stigla do prednosti kada za 1:0 u 6. minuti glavom pogađa Benjamin Čataković.

To je mladoj ekipi Krajine dalo sigurnost u nastavku, s obzirom na to da je danas nedostajalo nekoliko prvotimaca. Ipak, u nastavku utakmice nije bilo sve idealno, jer je trener Berberović morao prisilno napraviti dvije izmjene zbog ozljeda, i to Jakupović Fahrudin u 14. minutu te Hairlahović Isak u 42. minutu igre.

U drugom poluvremenu Krajina povećava prednost na 2:0 gdje je Kadić Džemal u 61. minutu pogodio iz penala. Do kraja je Ključ u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio domaćinu, ali bez promjene rezultata.

Krajina je s ovom pobjedom ostala na 2. poziciji ligaške tabele, jer je u današnjoj utakmici vodeći Novi Travnik pobijedio u Bosanskoj Otoci te zadržao lidersku poziciju.