Svjetsko prvenstvo u Rusiji: Japan šokirao Kolumbiju (VIDEO)

Japan je u grupi H na Mundijalu u Rusiji slavio protiv Kolumbije s 2:1 i napravio veliko iznenađenje. Bio je to četvrti međusobni duel te dvije reprezentacije u istoriji, i prva pobjeda Japanaca, koji do danas nikada nisu slavili protiv neke selekcije iz Južne Amerike.

Utakmica je počela šokantno za Kolumbijce. Drugim najbržim crvenim kartonom na svjetskim prvenstvima.

Carlos Sanchez ga je zaradio u trećem minutu susreta (tačnije 2.56) igrajući rukom u svom kaznenom prostoru. Slovenac Damir Skomina nije imao dilemu. Samo je Jose Alberto Batista prije uspio zaraditi isključenje i to u 54. sekundi utakmice Urugvaj – Škotska na Mundijalu 1986. godine.

Kagawa je rutinski realizirao 9. penal dosuđen na SP u Rusiji.

No, uprkos igraču manje na terenu, Kolumbija je dominirala u prvom dijelu.

Nagrada je stigla u 39. minutu.

Qintero je zabio iz slobodnog udarca što je bio četvrti gol iz takve situacije na Mundijalu u Rusiji. Prije njega iz slobodnjaka su pogađali još Golovin (Rusija), Ronaldo (Portugal), Kolarov (Srbija).

Zanimljivo, na cijelom Mundijalu 2014. u Brazilu pala su samo tri gola iz slobodnih udaraca.

Ipak u drugom dijelu Japancu su s igračem više izgledali puno bolje i sigurnije. Kolumbijcima nije pomogao ni ulazak Jamesa Rodrigueza u 59. minutu.

U 70. minutu na teren je u dresu Japanaca ušao iskusni Keisuke Honda, a samo tri minuta kasnije iz kornera je asistirao Osaku za konačnih 2:1.

U drugoj utakmici grupe H od 17 sati igraju Senegal i Poljska.