Košarkaši Francuske osvojili treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini

Australci su bolje otvorili meč i u prvoj četvrtini poveli rezultatom 16:11, a prvo poluvrijeme su završili s prednošću od 30:21.

Pobjedom nad Australijom košarkaška reprezentacija Francuske osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu koje se igra u Kini, javlja Anadolu Agency (AA).

Francuska i Australija su u dvorani Wukesong odigrale dosta tvrd meč u borbi za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu, što potvrđuje i konačni rezultat 67:59 u korist Francuza.

I na kraju treće četvrtine Australci su imali prednost 46:42, ali u posljednjih deset minuta Francuzi su zaigrali dosta odlučnije i došli do uvjerljive pobjede 67:59.

Najbolji pojedinac meča bio je Francuz Nano De Colo sa 19 poena, a u redovima poražene Australije se izdvojio Joe Ingles sa 17 poena.