Košarkašice razbile Crnu Goru u Skenderiji i napravile veliki korak ka EP!

Košarkašice Bosne i Hercegovine uvjerljivo su večeras u Skenderiji savladale Crnu Goru rezultatom 83:68 u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Veoma efikasno se ušlo s obje strane u ovaj meč. Nakon 10 minuta igre BiH je imala prednost od tri poena (25:22), ali je selekcija Gorana Loje potpuno razbila večerašnjeg protivnika u drugoj dionici.

Igrala se zaista sjajna odbrana, u napadu je bilo reznovrsnosti, prednost na semaforu se povećavala, te se na odmor otišlo sa 17 poena prednosti u korist BiH, 51:34.

Ni u nastavku naše košarkašice nisu popuštale. Na terenu je sve izgledalo zaista odlično posloženo, a dominirala je nevjerovatna Marica Gajić.

Crnogorke nisu mogle napraviti apsolutno ništa. Njihov koš je naprosto izrešetan i na kraju je bh. selekcija došla do važne pobjede u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo.

U posljednjem kolu BiH gostuje na Islandu gdje nam je potrebna pobjeda, ali ćemo čekati i meč Slovačka - Crna Gora.

Marica Gajić je večeras ponovo bila fantastična. Ubacila je 17 poena i imala je čak 27 skokova, dok je  Johnson na drugoj strani imala 25 poena i 16 skokova.