Miriše na titulu: Salah odveo Liverpool na plus sedam

Liverpool se mučio u Brightonu, ali je ipak u meču 22. kola protiv istoimenog domaćina ostvario pobjedu od 1:0.

Mala rezultatska kriza pokucala je na vrata Anfielda nakon poraza na Etihadu i eliminacije od Wolverhamptonu u Kupu, ali tim Jurgena Kloppa se danas vratio na pobjedničke staze,

Nije bilo nimalo lako u Brightonu, no gol Mohameda Salaha iz penala u 50. minuti bio je dovoljan Redsima da ostvare pobjedu kojom opet odlaze na plus sedam Cityju, s tim da Građane za dva dana čeka duel na Etihadu s Wolvesima.

Fulham je majstorijom Andrea Schurrlea poveo u drugoj minuti na gostovanju kod Burnleyja, ali je na kraju poražen s 2:1. Bryan i Odoi su postigli autogolove za trijumf domaćeg sastava. Burnley je pobjega od opasne zone, Fulham ostaje pretposljednji s 14 bodova.

Southampton je s 2:1 slavio u Leicesteru, a istim je rezultatom Watford slavio kod Crystal Palacea. Golove za Watford postigli su Cathcart i Cleverley, a prethodno je upravo Cathcart autogolom donio Palaceu vodstvo u prvom dijelu.

Bez golova je završen jedino duel Cardiffa i Huddersfielda.