Mladi Zmajevi pobijedili Lihtenštajn i zadržali prvo mjesto ispred Portugala

Mlada (U-21) reprezentacija BiH zadržala je prvo mjesto u osmoj grupi kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2019. godine.

Puleni Vinka Marinovića večeras su pobijedili Lihtenštajn 4:0 u utakmici odigranoj na stadionu Rheinpark u Vaduzu pred 429 gledalaca.

Mrežu domaćina načeo je Eldar Čivić u 35. minuti, da bi u nastavku pogodili Marijan Čavar (50), Kerim Memija (71) i Amer Gojak (90).

Ovom pobjedom mladi Zmajevi zadržali su prvo mjesto u kvalifikacionoj grupi, a u drugoj današnjoj utakmici reprezentacija Portugala je u gostima pobijedila Švicarsku 4:2.

Reprezentacija BiH ima 15 bodova iz sedam utakmica, a prvi pratilac je Portugal s 13 bodova iz šest mečeva.

Ove dvije reprezentacije, uz Rumuniju (12 bodova iz šest utakmica) riješit će pitanje pobjednika grupe i reprezentacije koja će igrati u baražu za Euro 2019.