Musa odigrao maestralnu partiju u pobjedi Reala, Valenciju je uništio trojkama

x

Košarkaši Reala pobijedili su u Madridu u 10. kolu ACB španske lige ekipu Valencije rezultatom 79:62, a najbolji u redovima pobjedničkog tima bio je bh. reprezentativac Džanan Musa.

Real je očekivano krenuo žestoko u susret i u prvoj četvrtini je gostima dopustio da postigne tek sedam poena. Ipak, Valencia se vratila do odlaska na odmor pa je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 32:27 za Real.

U nastavku Real dodaje gas te je konstantno do kraja povećavao prednost pa je shodno tome izostala drama u finišu susret. Na kraju je bilo +17 poena za Real.

Musa je bio ubjedljivo najbolji igrač Reala. Na terenu je proveo 18 minuta i za to vrijeme je postigao 22 poena (1/3 šut za dva poena, 6/6 za tri poena, 2/2 slobodna bacanja). Tome je dodao i dva skoka te jednu asistenciju.
Podršku je imao u Hezonji koji je postigao 10 poena, dok su kod Valencije najbolji bili Webb sa 14 i Harper s 10 poena.

Real je drugi u ACB ligi s osam pobjeda i dva poraza iza lidera Tenerifea koji ima 9-1. Valencia je na 12. mjestu s omjerom 4-6.