Budili su nas u pola četiri ujutro, a na tribinama je 500 ljudi i to u vrijeme policijskog časa"

bh
Marko Maksimović nakon utakmice Niz banjalučkog Borca od šest uzastopnih pobjeda u Premijer ligi Bosne i Hercegovine stao je večeras u Mostaru.

Velež je u velikom derbiju 28. kola dočekao Borac, a na kraju su gosti pogotkom Stojana Vranješa s penala došli do jednog boda (1:1)

Trener gostiju iz Banja Luke Marko Maksimović na kraju može biti zadovoljan osvojenim bodom jer je njegov tim do 89. minute gubio.

Maksimović je za Arena Sport u komentaru utakmice istakao da je ovo bio pravi derbi.

"Ovo je bio pravi derbi. Uvertira utakmice je bila veoma teška, došli smo da pobijedimo. Zadesili su nas problemi jer su se povrijedili Pavlović i Ćorić. Poštujem Velež i želim im svu sreću u nastavku sezone", rekao je Maksimović.

Istakao je trener Borca da mu smeta buđenje od strane navijača Veleža u pola četiri ujutro, kao i pune tribine na stadionu.

"Imali smo buđenje u pola četiri. Moram napomenuti te stvari. Obično to treneri pričaju nakon što izgube. Evo ja to kažem nakon neriješenog rezultata i kad sam zadovoljan. To mi ne smeta, a i 500 ljudi je na tribinama u toku policijskog časa", poručio je trener Borca.

Banjalučki tim ima veoma težak raspored do kraja sezone. U narednom kolu čekaju Krupu, a zatim im slijede duelu sa Zrinjskim, Željezničarom, Tuzlom i Slobodom.

Borac je trenutno vodeći tim Premijer lige BiH sa 54 boda, imaju bod više od Sarajeva i dva od Veleža.

Do kraja sezone je sve otvoreno i čeka nas zaista uzbudljiva završnica sezone u Premijer ligi BiH.