Pezer odbranio naslov prvaka Balkana

Zenički bacač kugle Mesud Pezer osvojio je zlatnu medalju na 24. dvoranskim balkanskim igrama u Istanbulu (Turska), gdje je pobijedio hicem od 20.22 metra te osvojio zlatnu medalju za Bosnu i Hercegovinu.

Pezer je ovim i odbranio naslov dvoranskog prvaka Balkana, kojeg je prošle godine osvojio također u Istanbulu, ali tada s hicem 20.77 metara.

– Opravdao sam očekivanja javnosti da ću održati primat u disciplini bacanja kugle, kada je Balkan u pitanju – kazao je Pezer, koji je s prošlogodišnjih 21.15 metara iz Birminghama i aktuelni balkanski rekorder u toj disciplini.

U istoj disciplini Sarajlija Kemal Mešić upisao je tri prestupa te je takmičenje okončao bez plasmana.

Najbliža medalji od ostalih bila je Jelena Gajić, koja je na 800 metara bila četvrta, s novim ličnim rekordom – 2:08.59.

Osman Junuzović bio je peti na 3.000 metara s vremenom 8:18.00, Maid Redžić deveti u skoku u vis s preskočenih 205 cm, a troskokaš Sedin Heco deseti s dužinom 14.24 metara.

Stefan Ćuković je pao u trci na 1.500 metara pa je i on ostao bez plasmana, javlja Fokus.