Benevento pao pred Juventusom, Pjanić maestralno izborio jedanaesterac (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa zabilježili su novu pobjedu u Seriji A na gostovanju fenjerašu Beneventu rezultatom 4:2.

Domaći se nisu prepali protiv Juventusa i odigrali su veoma hrabro, ali više od časnog poraza nisu mogli izboriti.

Igrao se 16. minut kada je Paulo Dybala lijepo pogodio za goste, ali je Diabate poravnao rezultat samo osam minuta kasnije. Nakon tog gola Benevento je zaigrao mnogo bolje i bio je ravnopravan protivnik na terenu.

Ipak, u posljendjim minutama prvog dijela Miralem Pjanić je sjajno nanizao domaće igrače i uz pomoć VAR tehnologije natjerao sudiju Pasqua da dosudi penal. Siguran izvođač bio je Dybala.

U drugom dijelu ponovo Diabate donosi poravnanje, a onda u 74. minuti novi penal za Juve i ponovo gol Dybale. Sve je zaključio novim golom za Staru damu Douglas Costa.