Portugal osvojio Ligu nacija

Fudbaleri Portugala osvojili su premijerno izdanje Lige nacija, pobedivši u finalu reprezentaciju Holandije sa 1:0 (0:0).

Izabranici Fernanda Santošo do istorijskog trijumfa došli su golom Gonsala Gedeša u 60. minutu. Bernardo Silva odlično je pronašao Gedeša, koji je snažno šutirao i savladao Silesena.

Portugal, aktuelni šampion Evrope, ovom pobjedom plasirao se na EURO 2020, i bez obzira na učinak u kvalifikacijama naći će se na Evrpskom prvenstvu.

Tokom prvih 45 minuta gledali smo uspavanku. Holandija uglavnom se branila i čekala kontranapade, dok su napadi Portugala bili bezopasni.

Virdžil van Dajk sve je blokirao, mladi Matijas de Liht takođe je igrao na visokom nivou i Ronaldo nije uspio da dođe do pozicije za gol.

Na poluvrijeme otišlo se s rezultatom 0:0.

Kako je krenuo drugi period igre odmah se vidjelo da ćemo gledati bolji fudbal. Nisu ekipe stvarale stopostotne šanse, ali je intenzitet igre bio mnogo bolji.

Konačno gol smo vidjeli u 60. minutu. Silva je sjajno uposlio Gedeša, koji je snažnim šutem savladao Silesena.