Preko Njemačke poslali poruku Zmajevima

Nogometna reprezentacija Austrije iznenadila je Njemačku u prijateljskom susretu koji je odigran u Klagenfurtu.

Austrijanci su pred svojom publikom slavili protiv favorizovane Njemačke sa 2:1, čime su indirektno poslali poruku i našim Zmajevima, obzirom da ćemo zajedno igrati u grupi Liga nacija.

Nijemci su poveli u 11. minuti, kada je golman Siebenhandl napravio veliku pogrešku, pa loptu dodao u noge Oezilu, kojem nije bilo teško zatresti mrežu Austrije.

Do preokreta je Austrija stigla u nastavku, kada su već rezervisti dobili priliku. Hinteregger je u 53. minuti na ubačaj Alabe pogodio za 1:1, a u 69. minuti Schopf postavlja konačnih 2:1.

Oba gola austrijske reprezentacije bila su plod sjajnih ubačaja i akcija, pa se čini kako će bh. reprezentacija imati dosta teškog rivala u Ligi nacija. Što se Njemačke tiče, rezultat ne treba zavaravati, izabranici Joachima Loewa i dalje su među prvim favoritima za osvajanje Mundijala u Rusiji.

Također, moramo istaknuti da se danas nakon devet mjeseci na gol Njemačke i na gol općenito vratio Bayernov čuvar mreže Manuel Neuer.