Primera: Bilbao odnio bod iz Madrida, Ronaldo ponovo spasio Real

Real Madrid je na Santjago Bernabeu (Santiago Bernabeu) odigrao samo 1:1 s Atletik Bilbaom (Athletic Bilbao).

Mislima već u polufinalu Lige prvaka, ali i sa najjačim timom, Real je protiv neugodnog tima iz Baskije došao do boda u samom finišu susreta.

Real je tokom cijelog susreta dominirao, imao čak 28 udaraca prema golu Arizabalage (Arrizabalaga), posjed lopte, ali i pored toga gosti su poveli.

Igrala se 14. minuta kada je Vilijams (Williams) nakon asistencije Kordobe (Cordoba) pogodio za 1:0.

Uslijedila je opsada gola Bilbaa. Redom su promašivali Ronaldo, Marselo, i Asensio.

U drugom poluvremenu ista meta, isto odstojanje. Real je dominirao i stvarao šanse, ali bez promjene rezultata.

Kada se činilo da će tim iz Baksije doći do velikog trijumfa, po ko zna koji put Real je spasio Ronaldo, koji golom u 87. minuti donosi bod Kraljevskom klubu.

Ostalo je na kraju 1:1.