Real u golijadi pobijedio Inter, Liverpool demolirao Atalantu u Bergamu

real madrid vs inter
Večeras je odigrano nekoliko zanimljivih mečeva 3. kola Lige prvaka, a u derbiju večeri Real Madrid je pobijedo Inter 3:2.

U sjajnom meču u kompleksu Alfredo Di Stefanu u Madridu Kraljevi su golovima Benzeme u 23. i Sergija Ramosa u 34. minuti poveli s 2:0 i činilo se da će doći do lake pobjede.

Nerazzuri se ipak nisu predavali i prvo su sjajnim golom Lautara Martineza u 35. minuti smanjili na 2:1, a Perišić je u 68. minuti izjednačio na 2:2. Inter je do kraja bio bolji i opasniji, ali nakon promašenih prilika uslijedila ke kazna.

U 81. minuti Rodrygo je donio vrijedan trijumf Kraljevima 3:2, a Inter je sada u vrlo teškoj poziciji sa samo dva osvojena boda nakon tri utakmice.

Liverpool je demonostirao svu moć na gostovanju protiv Atalante, deklasiravši italijanski tim u Bergamu rezultatom 0:5 (Jota 17', 34', 55', Salah 47', Mane 49') i Redsi su praktično već sada osigurali prolaz dalje u svojoj grupi sa devet bodova.

Bayern se dugo mučio na gostovanju protiv austrijskog prvaka Salzburga, ali je u finišu došao do očekivane pobjede 2:5 (Berisha 4', Okugawa 66' - Lewandowski 21', 88', Kristensen autogol 44', Boateng 79', Sane 83').

Manchester City je na Etihadu sigurno nadigrao Olympiakos 3:0 (Torres 12', Gabriel Jesus 81', Cancelo 90') i maksimalan je nakon tri kola u svojoj grupi.

Liga prvaka, 3. kolo:

Grupa A:

Lokomotiv Moskva – Atletico Madrid 1:1 (Mirančuk 25' pen. / Gimenez 18')
RB Salzburg – Bayern 2:4 (Berisha 4', Okugawa 66' - Lewandowski 21', 88', Kristensen autogol 44', Boateng 79', Sane 83')