RK Goražde upisao važnu pobjedu na domaćem terenu protiv RK Sloboda

rukomet
Gosti su u ovoj utakmici bili blagi favoriti, ali pobjedu je ostvarila domaća ekipa i to sa rezultatom 26:24.

Goražde je bolje otvorilo susret i odmah imalo tri gola prednosti. Prvo vodstvo na utakmici Sloboda je imala u 15. minuti, a bilo je 6:7.

Nakon toga rukometaši Goražda prave seriju od 4:0, te vraćaju prednost od tri razlike na svoju stranu. Na odmor su domaći otišli sa vodstvom od tri gola razlike, a bilo je 14:11.

U drugom dijelu, tačnije tek u 50. minuti Sloboda je došla do preokreta, te do vodstva od 19:20, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Držali su prednost do 55. minute, a tada Goražde sa dva vezana gola okreće situaciju, te na kraju dolazi do pobjede od 26:24.

Goražde je do pobjede vodio Damir Delić sa osam postignutih golova, dok je kod Slobode najefikasniji bio Emir Suhonjić sa pet golova.