NEVJEROVATNI PORTUGALAC: Ronaldo postavio još jedan nestvaran rekord

Nogometaši Juventusa slavili su jučer protiv Udinesea rezultatom 3:1 u 16. kolu talijanske Serije A, a Cristiano Ronaldo postigao je dva pogotka u trijumfu Stare dame.

Ronaldo je pogađao u devetoj i 37. minuti susreta i tako postao jedini nogometaš iz Liga petice koji je postigao barem 10 pogodaka svake sezone u posljednjih 15 godina (od sezone 2005/2006).

Na samoj utakmici Ronaldo je oduševio navijače ne samo golovima, nego i potezom koji je napravio u 80. minuti susreta. Nakon što su iz igre izašli prvo Bonucci, a potom i Higuain, Argentinac je kapitensku traku dao Ronaldu.

Portugalac je međutim nije stavio oko ruke. Pozvao je Matuidija koji je duže od njega u ekipi iz Torina i povjerio kapitensku dužnost veznom nogometašu Juventusa.