Široki Brijeg u derbiju savladao Željezničar i izborio prolaz dalje

Široki Brijeg je u posljednjem meču šesnaestine finala Kupa BiH savladao Željezničar 2:0.

Željezničar je bio nešto konkretniji na otvaranju meča. U 2. minuti Dacić je odlično ubacio, ali se Zec nije najbolje snašao pred golom Širokog. U 6. minuti Blagojević je pokušao iz slobodnog udarca, ali je golman domaćih bio siguran. Tri minute kasnije, Josip Kvesić je šutirao, ali je golman Fejzić bez problema odbranio.  U 17. minuti Eliomar je ubacio iz slobodnog udarca, ali nije bilo opasnosti po odbranu "Plavih". U nastavku se igralo na sredini terena i uz dosta grešaka s obje strane.  Široki je došao u vodstvo u 29. minuti kada je nakon lijepog ubacivanja glavom pogodio Kožul.  Tri minute kasnije, isti igrač je poslao sjajnu dugu loptu za Ćorića koji iz odlične situacije šutira, ali bio zamalo neprecizan. Širokobriježani su i u nastavku bili opasniji, ali su na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Na otvaranju drugog dijela, "Plavi" su ubacili pred gol Širokog, ali je lopta završava u rukama Bilobrka. Široki je povećao prednost u 53. minuti kada je Kvesić iskoristio veliku grešku Rodina i lagano loptu pospremio u gol za 2:0. Pokušavali su igrači Željezničara doći do kaznenog prostora Širkog, ali bezuspješno. U 70. minuti Begonji se otvorio prostor za šut, ali je njegov pokušaj otišao pored gola. Do kraja meča igrači Željezničar su pokušavali da dođu do barem jednog pogodka, no u tome nisu uspjeli.   U 90. minuti Bilobrk je zbog burne reakcije nakon faula nad njim zaradio crveni karton, no to nije utjecalo na promjenu rezultata, te su tako Širokobriježani zasluženo slavili prolazak u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine.