Srbija mora poslati kući Brazil ako želi dalje (VIDEO)

Srbija je porazom od Švicarske u 2. kolu na Mundijalu u Rusiji (1:2) stigla na korak do eliminacije.

Srbima za prolaz dalje sada igra pobjeda u posljednjem kolu grupne faze protiv Brazila. U slučaju eventualnog remija, Srbiji bi za prolaz dalje trebao poraz Švicarske protiv otpisane Kostarike od barem dva gola razlike.

Što se reprezentacije koju vodi Sarajlija Vladimir Petković tiče, njima i remi protiv Kostarika, bez obzira na rezultat meča Srbija – Brazil garantuje prolaz dalje.

Srbija je povela golom Aleksandra Mitrovića već u petom minutu, no u drugom su Švicarci kreirali potpuni preokret.

Prvo je Džaka izjednačio u 53. minutu, projektilom sa nekih 20-tak metara iskosa, nakon što je Šaćirijev udarac izblokiran, a potom je upravo Šaćiri u 90. minutu nakon munjevite kontre donio pobjedu Švcarcima.