Liga nacija: Srbija savladala Crnu Goru, na pragu višeg ranga

Reprezentacija Srbije došla je na korak od osvajanja prvog mjesta u 4. grupi Lige C nakon što je savladala Crnu Goru.

Nogometna reprezentacija Srbije pobijedila je danas u Beogradu Crnu Goru sa 2:1 (2:0), u utakmici 5. kola Grupe 4 Lige C Lige nacija, i sve je bliže osvajanju prvog mjesta i plasmanu u viši rang.

Golove za Srbiju postigli su Adem Ljajić u 30. i Aleksandar Mitrović u 32. minuti, dok je strijelac za Crnu Goru bio Stefan Mugoša u 70. minuti.

Pored toga, Mitrović je u 38. minutu promašio penal kada je "panenka" stilom prebacio gol.

Crnogorci su mogli i do izjednačenja u finišu, ali tada se istakao Predrag Rajković odličnim intervencijama.

Također je poništen je gol Mugoše zbog ofsajda, u prilično spornoj situaciji.

U drugom meču grupe od 20.45 sastaju se Rumunija i Litvanija.

Srbija u utorak dočekuje Litvaniju, a Crna Gora Rumuniju.

Kosovo ide na pobjedu

Blizu plasmana u viši rang takmičenja (Liga C) je i selekcija Kosova, vodeća reprezentacija grupe 3 Lige D.

Izabranici Bernarda Challendesa u dosadašnja četiri susreta sakupili su osam bodova, dva više od drugoplasiranog Azerbejdžana, treći su Farski otoci (četiri boda), dok je posljednja Malta, kod koje u subotu od 18:00 sati i gostuju.

Ako Kosovo upiše pobjedu protiv "fenjeraša" grupe, a Azerbejdžan ne savlada Farske otoke na svom terenu, od naredne sezone će igrati u Ligi C.

U slučaju drugačijih ishoda od ove kalkulacije, o putniku u viši rang će odlučivati posljednje kolo 20. novembra, kada Kosovo dočekuje Azerbejdžan.

"Nijedna utakmica nije laka, ali protiv Malte idemo na tri boda. Neki govore kako treba pratiti meč Azerbejdžana, ali to nas ne interesira. Naš cilj su tri boda protiv Maltežana i plasman u višu ligu", pred utakmicu je kazao Hekuran Kryeziu, nogometaš Kosova i švicarskog Zuricha.