Stara dama “uplakana” napušta Madrid, City nakon preokreta savladao Schalke

Atletico Madrid i Manchester City stvorili su velike prednosti u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka protiv Juventusa, odnosno Schalkea.

Dosta uzbuđenja viđeno je u Madridu. Borbena utakmica s obje strane. VAR je u bio korišten u tri navrata, a u 68. minuti opravdano je poništen pogodak Morati. Ipak u 79. minuti Gimenez je savladao Szescnya za veliko slavlje na Wanda Metropolitanu. Atletico je do pogotka došao zasluženo. U drugom poluvremenu su pogodili i prečku. Na 2:0 povisio je Godin u 84. minuti nakon smušenosti u odbrani Juventusa i tako Staroj dami zadao veoma težak zadatak u revanšu u Torinu.

Manchester City je sa 2:3 savladao Schalke. Vodili su Građani 0:1 golom Aguera iz 18. minute nakon nevjerovatne greške u odbrani Schalkea. Ipak, preokret domaćin donosi Bentaleb golovima iz penala u 38. i 45. minuti. Do izjednačenja engleski tim dolazi u 85. minuti, a strijelac bio bivši fudbaler Schalkea, Sane. Trijumf gostima donosi Sterling golom u 90. minuti, pišu sportske.ba.