Tokom snimanja reklame poginuo poznati slovenski snouborder

.
Marko Grilc je bio najpopularniji slovenski fristajl snouborder i četverostruki juniorski svjetski prvak

Poznati slovenski snouborder, Marko Grilc, izgubio je život tokom snimanja reklame u austrijskom skijaškom centru Solden.

Kako su prenijeli slovenački mediji Grilc je tokom jednog spusta pao u dubok snijeg i udario u stijenu prekrivenu snijegom. Nije imao zaštitnu kacigu, pa je preminuo uprkos reanimaciji.

Grilc je bio najpopularniji slovenski fristajl snouborder, bio je četverostruki juniorski svjetski prvak, pobjednik Big Air Svjetskog kupa, pobjednik takmičenja "Billabong Air & Style" u Insbruku 2009. i "O'Neil Evolution Slopestyle" godinu dana kasnije, bio je i ukupno drugi u Svjetskom kupu 2008, a osvajao je i medalje na X igrama. Prije nekoliko godina bio je i u posjeti Sarajevu.

Posljednjih deset godina napravio je puno za popularizaciju ovog sporta aktivnošću na društvenim mrežama.