Kvalifikacije za EURO 2020: Turska iznenadila svjetske prvake

Izabranici Senola Gunesa u Konyi su savladali Francusku rezultatom 2:0.

Fudbalska reprezentacija Turske pobrinula se za najveće iznenađenje sinoć odigranih utakmica trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Izabranici Senola Gunesa u Konyi su savladali aktuelnog svjetskog prvaka Francusku rezultatom 2:0 (1:0), javlja Anadolu Agency (AA).

Strijelac vodećeg gola za Turke bio je Kaan Ayhan u 30. minuti utakmice. Deset minuta kasnije sudbinu velikih favorita u grupi “H“ zapečatio je pogotkom Cengiz Under, fudbaler Rome.

Italija je deklasirala Grčku u Atini, u grupi “J“ u kojoj je nešto ranije BiH pretrpjela poraz od Finske u Tampereu. “Azzuri“ su bili nemilosrdni i slavili su rezultatom . Strijelci su bili su Nicolo Barella u 23, Lorenzo Insigne u 30. i Leonardo Bonucci u 33. minuti.

Poredak: grupa “H“: Turska 9 bodova, Francuska 6, Island 6, Albanija 3, Andora 0; grupa “J“: Italija 9, Finska 6, Grčka 4, BiH 4, Armenija 3, Lihtenštajn 0.