U derbiju kola poraz Krajine od Novog Travnika

Fudbalski klub Krajina Cazin danas je po prvi put poražen u Cazinu u tekućoj sezoni od lidera lige, ekipe NK Novi Travnik.

Bio je ovo derbi kola, drugoplasirane Krajine i prvoplasirane ekipe NK Novi Travnik. Iako je Krajina povela u ranoj fazi utakmice preko Selvedina Nuhića u 10. minutu igre, gosti ipak u drugom dijelu postižu dva pogotka te odnose bodove iz Cazina.

U 63. minutu igre gol za izjednačenje postiže Hodžić Senid, a bi isti igrač za vodstvo gostiju povećao u 75. minutu igre za konačnih 1:2. U drugom poluvremenu domaći igrači nisu mogli parirati spremnijoj i boljoj ekipi Novog Travnika koji su zasluženo pobijedili te potvrdili prvu poziciju na tabali, što ih vodi u baraž za plasman u prvu ligu F BiH. U finišu utakmice gostujuća ekipa je imala još jednu stopostotnu šansu za pogodak, gdje su dva igrača bila pred golmanom Akmadžićem, koju ipak nisu iskoristili.

U narednom kolu Krajina gostuje u Bosanskoj Otoci, dok u zadnjem kolu u Cazin dolazi ekipa Podrgrmeča iz Sanskog Mosta.