Uvjerljiva pobjeda Bubamare u Cazinu protiv Željezničara

MNK Bubamara Cazin u 11. je kolu da domaćem terenu pobijedila MNK Željezničar iz Sarajeva s rezultatom 5:0.

Golove za domaću ekipu u prvom poluvremenu postigli su Šarić Belmin u 15. minutu i Mizić Ermin 19. minuti susreta gdje je domaća ekipa sa 2:0 otišla na odmor.

Na početku drugog dijela na 3:0 povećava Delić Halid u 22. minutu, dok u 26. minutu za 4:0 gol postiže ponovo Mizić Ermin. Za konačnih 5:0 igrač utakmice Mizić Ermin postiže svoj het-trik u 34. minuti susreta.

Ekipa Bubamare je bila bolja u svim aspektima igre, uz odličnu obranu i pouzdanog golmana Karalića gosti nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti golu domaćina. S ovom pobjedom ekipa Bubamare je ostala u igri za prvu poziciju i doigravanje za Premijer ligu BiH, a slijede još dvije utakmice. U narednom 12. kolu Bubamara putuje u Žepče, dok u 13. kolu igraju u Cazinu protiv MNK DIABIH, a u posljednjem 14. kolu je slobodna. Uz naredne dvije pobjede i povoljnu gol razliku Bubamara bi osvojila prvu poziciju i ušla u doigravanje za Premijer ligu BiH.

Komentar na utakmicu protiv Željezničara dao nam je Rijad Velić, povratnik u ekipu.