MAKEDONIJA

Prijateljski meč: Rukometni Zmajevi poraženi od Makedonije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvoj prijateljskoj utakmici koju je odigrala u Makedoniji. Izabranici selektora Bilala Šumana potpisali su kapitulaciju protiv domaćina, koji je slavio rezultatom 28:24. Makedonci, koji se…

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvoj prijateljskoj utakmici koju je odigrala u Makedoniji.

Izabranici selektora Bilala Šumana potpisali su kapitulaciju protiv domaćina, koji je slavio rezultatom 28:24.

Makedonci, koji se spremaju za SP u Francuskoj, imali su prednost većim dijelom utakmice, a kada su u šestoj minuti drugog poluvremena otišli na osam golova prednosti (20:12) činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Naš tim se ni tada nije predavao i napravio je seriju 10:4 i na osam minuta do kraja dolazi na dva gola zaostatka (24:22). Ipak, nakon time-outa koji je zatražio Lino Červar domaćini su dodali gas i utakmicu su priveli kraju u svoju korist.

Zmajevi će sutra i prekosutra odigrati još dva prijateljska meča protiv iste reprezentacije, a onda slijedi odlazak u Beograd gdje će odigrati još dvije prijateljske utakmice sa selekcijama Saudijske Arabije (8. januara) i Bahreina (9. januara).

Reprezentacija BiH se vraća u Sarajevo 9. januara i na okupu će ostati još sedam dana, gdje će u svojoj stalnoj bazi na Ilidži trenirati i pripremati se za predstojeće utakmice u nastvaku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018. u Hrvatskoj.

Reprezentaciju BiH očekuju još četiri kvalifikacione utakmice - dvomeč s Finskom 3. i 6. maja, domaći susret sa Španijom 14. juna, te tri dana kasnije gostujući susret protiv Austrije. Do utakmica s Fincima planirano je još jedno okupljanje u aprilu.

(Izvor: Faktor.ba)