18 Jul

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić nije se uspio plasirati u drugo kolo ATP Challengera u Scheveningenu (Holandija), vrijednog 64.000 eura.

0 comments
10 Jul

Bh. teniser Mirza Bašić sinoć je igrao finale Challengera u Recanatiju u Italiji protiv hrvatskog tenisera Viktora Galovića od kojeg je poražen 0:2 u setovima, bilo je 7:6/7:3/, 6:4 za Hrvata.

Dvadesetpetogodišnji Bašić je kao 163. igrač svijeta bio favorit protiv godinu dana starijeg Galovića, koji se nalazi na 491. mjestu ATP liste.

Meč je otvorio Galović servisom bez izgubljenog poena, a potom je istom mjerom uzvratio Bašić.

Posted by: Azra Dž.
0 comments
09 Jul

Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u finale Challengera u Recanatiju, savladavši domaćeg tenisera i prvog nosioca, Lucu Vanija sa 2:1, po setovima 6:7, 7:6, 7:6.

Bašić je odigrao sjajan meč i u najvažnijim trenucima bio je smiren, te će sutra imati priliku za novu Challenger titulu.

Današnjom pobjedom osigurao je 135. mjesto na ATP listi, a u slučaju osvajanja turnira bio bi 128. teniser svijet.

0 comments
07 Jul

Mirza Bašić se plasirao u polufinale Challengera u italijanskom Recanatiju.

Bašić je u četvrtfinalnom dvoboju nadigrao trećeg nositelja turnira Adriana Menendez-Maceirasa rezultatom 2:1 u setovima nakon dva sata igre.

Španski teniser je dobio prvi set rezultatom 6:3, a potom identičnim rezultatom Bašić osvaja drugi i treći za prolaz u polufinale.

Tamo će drugi bh. reket igrati protiv pobjednika duela Vanni - Moraing. Vanni je prvi nositelj turnira i veliki favorit u tom duelu.

(Izvor: Klix.ba)