Posted by: Ajla Abdic
0 comments
13 Aug

U čast Branislava Verišića u Bihaću je danas održana 3. Memorijalna utrka ”Stazama Brane Verišića”.

Utrka je startala u 10h ispred lovačkog doma u Bihaću, a njena dužina je iznosila 12,5 kilometara.

Brane se trčanjem aktivno bavio od 4. januara 1978. godine, a svoju prvu službenu trku istrčao je 18. oktobra 1981. u dužini 24,5 kilometara na Plitvičkim jezerima. Posljednja utrka bila je Bihać – Srebrenica ove godine.

0 comments
09 Aug

Slovenački predsjednik Borut Pahor u utorak je krenuo na put tokom kojeg namjerava propješačiti čitavu Sloveniju u samo sedam dana, a krajnja postaja je Piran.

Pahor i njegov mali tim, u kojemu su njegov sin Luka i dvije predstavnice za odnose s javnošću, krenuli su dobro raspoloženi s ruksacima na leđima u utorak popodne iz Hodoša blizu granice s Mađarskom, a svaki dan namjeravaju prevaliti oko 40 klometara, sve dok ne stignu do mora.

Posted by: Azra Dž.
0 comments
27 Jul

U 72. godini preminuo je Branislav Brane Verišić, sudija i tužilac u mirovini. Veći dio radnog vijeka proveo je u struci, a potom je bio i jedan od ombudsmana za Unsko-sanski kanton. Većina Bišćana, ipak, najviše će ga pamtiti po sportskim aktivnostima. Unatoč poznim godinama, aktivno se bavio rekreativnim trčanjem i trčao je na više od 460 utrka u zemlji i inozemstvu.

Posted by: Urednik