Posted by: Ajla Abdic
0 comments
23 Jul

Bjeloruskinja Violeta Skvorcova u znak protesta zbog pogrešno puštene himne napustila je ceremoniju dodjele medalja na Evropskom prvenstvu u italijanskom Grosetu.

Skvorcova je pobijedila u troskoku, ali su organizatori umjesto bjeloruske sa razglasa pustili himnu Bosne i Hercegovine.

Mlada atletičarka je zbog ove greške pre vremena napustila podijum i odbila je da nastavi ceremoniju, uprskos opasnosti od diskvalifikacije.

Posted by: Mirela
0 comments
13 Jul

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Skenderiji odigrala prvu pripremnu utakmicu uoči pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

0 comments
18 Jan
Odigrana je po jedna utakmica 5. kola u grupama C i D na Svjetskom rukometnom prvenstvu koje se održava u Francuskoj. Njemačka je nastavila pobjedinički niz i savladala je Bjelorusiju rezultatom 31:25, dok je Danska trijumfovala nad Bahrainom 30:26.Bjelorusija je u prvom poluvremenu pružala snažan otpor Nijemcima. Polovinom prvog dijela rezultat je bio 8:8. U tom periodu igre isticao se Rutenka kod Bjelorusije. S druge strane, Fath je postigao tri pogotka za Njemačku.Bilo je jasno da će do kraja prvih 30 minuta igre biti neizvjesno. Na odmor se otišlo kod rezultata 16:16.