0 comments
10 Jun

Tek što je napunila 20 godina Jelena Ostapenko osvojila je svoj prvi naslov u karijeri i odmah Grand Slam.

Jelena Ostapenko postala je prva latvijka teniserka s Grand Slam naslovom, nakon što je danas u finalu došla do pobjede nakon preokreta rezultatom 4-6, 6-4, 6-3 nad Simonom Halep iz Rumunije, kojom je ova 20-godišnjakinja postala najmlađom pobjednicom Roland Garrosa nakon Ive Majoli, koja je imala 19 godina i 300 dana kad je 1997. pobijedila u Parizu.

0 comments
09 Jun

Rafael Nadal i Stan Wawrinka borit će se za naslov pobjednika ovogodišnjeg Roland Garrosa, nakon što je Španac u polufinalu sa 6-3, 6-4, 6-0 nadigrao 23-godišnjeg Austrijanca Dominica Thiema, a Švicarac u maratonskih pet setova svladao prvog igrača svijeta Andyja Murrayja sa 6-7 (6), 6-3, 5-7, 7-6 (3), 6-1.

0 comments
05 Jun

Najbolji hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa nakon što mu je Južnoafrikanac Kevin Anderson predao dvoboj 4. kola pri vodstvu hrvatskog igrača od 6-3 i 3-0.

Anderson se požalio na probleme s bedrenim mišićem desne noge, te je odlučio predati duel nakon što je po drugi put izgubio servis u drugom setu.