Edin Džeko i Riad Bajić prošli su kroz istu školu. Oba bh. reprezentativca loptu su naučili šutati u omladinskim selekcijama FK Željezničar, a danas obojica s mnogo uspjeha igraju za klubove iz Serie A.

Napadač Konyaspora Riad Bajić dobio je novu ponudu za nastavak karijere.

Nakon fantastične sezone 23-godišnji reprezentativac Bosne i Hercegovine ima mnogo ponuda, a nova stiže iz Bundeslige. Konyaspor je već odbio nekoliko ponuda ekipe Fenerbahčea, a spominje se interes i Anderlechta i Borussije iz Moenchengladbacha.

0 comments
15 Jul

0 comments
22 Jun

Dok turski klubovi pregovaraju oko transfera Riada Bajića, u Željezničaru nestrpljivo čekaju eventualnu prodaju svog bivšeg napadača.

Prema izvještajima turskih medija Bajića u svojim redovima želi vidjeti Besiktas koji već pregovara sa Konyasporom.

Prvak Turske je za bh. reprezentativca ponudio 3.5 miliona eura te Tolgaya Arslana, dok osvajač Kupa želi 5 miliona eura plus Arslana, odnosno sedam miliona eura bez turskog veznjaka.

0 comments
06 May
Konyaspor je poražen u 30. kolu turske Superlige od Alanyaspora (2:3), a fantastičnu partiju pružio je Riad Bajić, koji je postigao oba pogotka za domaći tim.

Bajić je već u devetoj minuti vodeo Konyaspor u vodstvo nakon asistencije Skubiča, da bi u 39. minuti dosuđen penal za goste, a u gol ga je pretvorio Brazilac Vagner Love.