Home

BODOVI ZA VRH TABELE: U triler utakmici FK Krajina stigla do pobjede protiv FK Vitez

08 Oct

Danas u Cazinu odigrana je utakmica 8. kola Druge lige F BiH grupa zapad gdje je FK Krajina s 2:1 savladala jaku ekipu FK Vitez.

Krajina je na samom početku propustila realizovati penal u 9. minutu igre, gdje je Selvedin Nuhić pogodio stativu. Uz nešto više prilika za Cazinjane, gosti s dobrom odbranom uspijevaju sačuvati mrežu u prvom dijelu. Vitez je u  35. minutu ostao bez jednog igrača, nakon crvenom kartona za Šibčić Asima, koji je zbog neopreznog starta laktom teže povrijedio Selvedina Nuhića. Rezultat prvog poluvremena ostaje 0:0, s kojim se otišlo na odmor.

Drugi dio gosti nastavljaju s dobrom igrom te s igračem manje uspijevaju iznenaditi domaću Krajinu i dolaze u vodstvo od 0:1 u 58. minutu nakon brzog kontranapada. Prednost gostiju nije dugo trajala, gdje samo 2 minuta poslije Hušić Amir poravnava na 1:1.

Jedan od nekoliko spornih trenutaka u utakmici desio se u 68. minutu gdje sudac udaljava s klupe trenera gostujuće ekipe Haskić Šabana, zbog učestalih komentara na odluke sudaca, gdje je isti prilikom izlaska s terena pogrdnim psovkama vrijeđao službena lica.

Kada se mislilo da će utakmica završiti podjelom bodova, u 90. minutu sudac svira penal za Krajinu, gdje Delić Halid sigurnim šutem dovodi Krajinu u vodstvo, te domaća Krajina dolazi do nova tri boda.

Krajina nakon ovog kola zauzima drugu poziciju, koja ima jedan bod manje od vodećeg NK Novi Travnik. u idućem kolu Krajina putuje u Busovaču.