Široki Wwin protutnjao Ljubljanom

Home

Sastav aktuelnog prvaka BiH od prve do posljednje minute meča dominirao je susretom o čemu sjedoči i rezultat od 28 poena razlike (50:78).

Ekipa Širokog Wwin-a u okviru 10. kola regionalne ABA lige slavila je gostujuću pobjedu nad Olimpijom u Ljubljani. Sastav aktuelnog prvaka BiH od prve do posljednje minute meča dominirao je susretom o čemu sjedoči i rezultat od 28 poena razlike (50:78).

Nakon prve četvrtine koja je završena neriješno 13:13, najveću razliku izabranici Ivana Velića napravili su u drugom periodu igre. Na kraju prvog poluvremena na semaforu je stajalo 25:42, da bi u trećoj četvrtini ta prednost narasla na skoro trideset pona razlike (35:64).

I u posljednjih deset minuta Širokobriježani su odigrali maksimalno organizovano, pa se velika prednost koju su stekli u prethodnih trideset minuta održala i do samog kraja meča.

Najraspoloženiji igrač u bh. timu bio je Boris Barać sa 16 postignutih poena, dok je sjajnu podršku imao u svojim saigračima Željku Šakiću (15 poena) i Franu Pilepiću (11 poena). Trojica „zmajčeka“ (Capin, Blažić i Thompson) postigli su po 10 poena, dok je nekadašnji bh. reprezentativni centar Ratko Varda u redovima Olimpije upisao 7 poena.

Širokom je ovo bila šesta ovosezonska pobjeda u okviru ABA ligi.