Home

"Čudo iz Međugorja" pred novim velikim trofejem

15 Jul

Marin Čilić je u finalu Vimbldona.

Teniser iz Međugorja, nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine u mladim kategorijama, a danas igrač koji nastupa pod zastavom Hrvatske, mogao bi ući u historiju ako podigne trofej na grand slamu, koji se igra u predgrađu Londona.

Izvrsni servisi

U polufinalu je Čilić imao dosta težak posao s neugodnim Sam Querrey, Amerikancem koji je postigao rezultat karijere.

Prvi set, u kojem su oba tenisera izvrsno servirala, otišao je u taj-brek, a Querrey je imao više koncentracije i poveo je 1:0 u setovima (7:6). Iako je bolje igrao i u prvom setu, Čilić je dominaciju na terenu potvrdio tek u drugom, kada je ipak došao do brejka i na kraju sa 6:4 poravnao rezultat na 1:1 u setovima.

Treći set ponovo je donio dramu, odluka je morala pasti u taj-breku. Ovaj put, za razliku od prvog seta, „Čudo iz Međugorja" je bio mnogo konkretniji, te je došao do vodstva od 2:1 u setovima.

Očekivalo se da će Querry tada pasti i da neće imati snage i u četvrtom setu nastaviti pružati tako snažan otpor Čiliću, no Amerikanac je upravo tada izvukao iz sebe maksimum.

Kod rezultata 1:1 došao je do brejka, a onda ga svojim servisima potvrdio za 3:1. Čilić je ipak kod 3:4 vratio brejk i poravnao na 4:4, a zatim došao i do vodstva 5:4. Kod vodstva od 6:5 Čilić je napravio brejk za konačnih 7:5 i plasirao se u finale.

Velika šansa

Hercegovački teniser, inače rođak nekadašnjeg poznatog fudbalera Željezničara Josipa Čilića, u svojoj riznici ima već jedan veliki trofej, US Open, koji je osvojio 2014. godine.

Ukoliko podigne trofej i na Wimbledonu, nadmašit će i Gorana Ivaniševića, osvajača ovog turnira 2001. godine.

U finalu, koje je na programu sutra, Čilić će za protivnika imati pobjednika meča Roger Federer - Tomas Berdych koji je igran sinoć.

(Izvor: Avaz)